» Матеріали за 26.04.2011

div>
 
 
 

Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Рівно 25 років назад

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 1511

0
Аварія на енергоблоці № 4 Чорнобильської АЕС сталася 26 квітня 1986 року в 01 год. 23 хв. 40 с. за московським часом в ході проведення проектних випробувань однієї з систем забезпечення безпеки. Дана система безпеки передбачала використання механічної енергії обертання турбогенераторів (так званого вибігу), що зупиняються, для вироблення електроенергії в умовах накладення двох аварійних ситуацій. Одна з них - повна втрата електропостачання АЕС, зокрема головних циркуляційних насосів (ГЦН) і насосів системи аварійного охолоджування реактора (САОР); інша - максимальна проектна аварія (МПА), яка в проекті розглядається як розрив трубопроводу великого діаметра циркуляційного контура реактора. Проектом передбачалося, що при відключенні зовнішнього електроживлення електроенергія, що виробляється турбогенераторами за рахунок вибігу, подається для запусків насосів, що входять в САОР. Це забезпечило б гарантоване охолоджування реактора. Пропозиція про використання вибігу ТГ виходила в 1976 році від головного конструктора реактора РВПК. Ця концепція була визнана і включена в проекти будівництва АЕС з реакторами такого типу.
Проте енергоблок № 4 ЧАЕС, як і інші енергоблоки з РВПК, був прийнятий в експлуатацію без випробування цього режиму, хоча такі випробування повинні бути складовою частиною передексплуатаційних випробувань основних проектних режимів енергоблока. Окрім Чорнобильської, ні на одній АЕС з реакторами РВПК – 1000 після введення їх в експлуатацію, проектні випробування по використанню вибігу ТГ не проводилися. Такі випробування були проведені на енергоблоці № 3 Чорнобильської АЕС в 1982 р. Вони показали, що вимоги до характеристик електричного струму, що виробляється за рахунок вибігу ТГ, протягом заданого часу не витримувалися і необхідна доробка системи регулювання збудження ТГ.
Програмами випробувань 1982-1984 рр. передбачалося підключення до вибігаючого ТГ поодинці ГЦН кожної з двох петель циркуляції реактора, а програмами 1985 р. і квітня 1986 р. - по два ГЦН. При цьому моделювання аварійної ситуації передбачалося при відключеній ручними засувками САОР. Випробування на 4-у енергоблоці було намічено провести вдень 25 квітня 1986г. при тепловій потужності реактора 700 МВт, після чого реактор планувалося зупинити для проведення планових ремонтних робіт. Слід зазначити, що програма випробувань відповідала діючим на той момент вимогам . Таким чином, випробування повинні були проводитися в режимі зниженої потужності, для якого характерні підвищена, щодо номінального, витрата теплоносія через реактор, незначний недогрів теплоносіїв до температури кипіння на вході в активну зону і мінімальний паровміст. Ці чинники мали прямий вплив на масштаб аварії.

Категорія: Матеріали для уроків » Чорнобиль

 

Киев зажжет 25 свечей в память о Чернобыльской катастрофе

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 1353

0
Киев зажжет 25 свечей в память о Чернобыльской катастрофе

Благотворительный культурный марафон «Помни» вместе с Международной общественной организацией «ЦЕНТР ПРИПЯТЬ.ком» присоединятся к международной инициативе «Чернобыль-25». В ночь с 25 на 26 апреля 2011г. в 1 час 23 минуты 47 секунд по Киевскому времени, в момент взрыва на Чернобыльской АЭС, мы зажжем 25 свечей в память о катастрофе. Приглашаем к участию всех желающих.

Место проведения акции в Киеве – Площадь Независимости (возле монумента Независимости). Присоединяйтесь и унесите с собой огонек памяти о катастрофе, которая 25 лет назад изменила судьбу миллионов людей по всему миру.

Кто уже присоединился:

Россия: С-Петербург, Сосновый Бор, Заречный, Мурманск, Архангельск, Балаково, Барнаул, Волгоград, Воронеж, Всеволожск, Десногорск, Заречный, Калининград, Каменск-Уральский, Славск, Тимирязево, Челябинск, Екатеринбург, Казань, Кемерово, Кострома, Константиновск (Ростовская обл.), Липецк, Москва, Петропавловск-Камчатский, Нижний Новгород, Новороссийск, Пенза, Петрозаводск, Рязань, Новосибирск, Тамбов, Тверь, Томск, Тольятти, Улан-Уде, Ульяновск, Урай, Уфа, Нижний Новогород;

Норвегия: Осло;

Украина: Киев;

Аргентина;

Китай: Далянь;

Великобритания: Бриджвейт, Сомерсет, Ланкастер;

США: Амхерст, Нортхемптон;

Финляндия: Ловииса, Турку, Хельсинки.
Координаторы флеш-моб в Киеве:

Александр Сирота: +380 63 605 15 75

Александра Голобородько: +38 050 469 19 79

Facebook
Киев зажжет 25 свечей в память о Чернобыльской катастрофе

Категорія: Новини, Чорнобиль

 

Чорнобильська атомна електростанція

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 3554

0
Чорнобильська атомна електростанція

Чорнобильська АЕС (ЧАЕС) — атомна електростанція, збудована в 1971 році. Розташована на території України (Київська область) на відстані 2 км. від міста Прип'ять, 18 км. на північний захід від міста Чорнобиль, 16 км. від кордону з Білорусі і біля 110 км. на північ від Києва.

До складу Чорнобильської АЕС входять:
* енергоблок № 1, зупинений у 1996 році у зв'язку з постановою уряду України;
* енергоблок № 2, зупинений в жовтні 1991 року в зв'язку з пожежею в машиному залі, яка була викликана несправністю в роботі турбогенератора № 4. Внаслідок пожежі згоріло 180 тон мастила, 2,5 тисячі кв. метрів даху машинної зали внаслідок пожежі обвалились;
* енергоблок № 3, перебував в режимі експлуатації до 2000 року;
* енергоблок № 4, на якому в 1986 році сталася аварія масштабу екологічної катастрофи з повним зруйнуванням активної зони, на якому виконані першочергові заходи для зменшення наслідків аварії та продовжуються роботи по забезпеченню контролю його стану, ядерної та радіаційної безпеки;
* енергоблоки № 5 та № 6 з незавершеним будівництвом, припиненим після аварії 1986 року;
* сховище рідких та твердих радіоактивних відходів і відпрацьованого ядерного палива та інші споруди.

Категорія: Матеріали для уроків » Чорнобиль

 

ЕТАПИ БУДІВНИЦТВА Чорнобильської АЕС

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 2526

0
ЕТАПИ БУДІВНИЦТВА Чорнобильської АЕС

Науковим керівником проекту РВПК-1000 був призначений Інститут атомної енергії ім. Курчатова (ІАЕ), а головним конструктором - Науково-дослідний і конструкторський інститут енерготехніки (НДКІЕТ) Мінсредмаша СРСР.
28 травня 1969 р. Постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР про затвердження кошторисно-фінансового розрахунку на будівництво першочергових об'єктів Чорнобильської ГРЕС.

Категорія: Матеріали для уроків » Чорнобиль

 

ХРОНОЛОГІЯ АВАРІЇ

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 1574

0
ХРОНОЛОГІЯ АВАРІЇ25 квітня 1986 року.


26 квітня 1986 року.

Категорія: Матеріали для уроків » Чорнобиль

 

Чорнобиль: ЧАЕС модель аварії ядерного реактора

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 1627

0
Чорнобиль: ЧАЕС модель аварії ядерного реактора

Категорія: Матеріали для уроків » Чорнобиль

 

Намедни 86. Чернобыль

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 1336

0
Намедни 86. Чернобыль

Категорія: Фільми, Чорнобиль

 

Чорнобильска катастрофа досі живе

Автор: admin опубліковано: 26 квітня 2011, переглядів: 1598

0
Чорнобильска катастрофа досі живе.

Категорія: Фільми, Чорнобиль