» Матеріали за 21.09.2010

div>
 
 
 

Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

КРИВА ЗАБУВАННЯ

Автор: admin опубліковано: 21 вересня 2010, переглядів: 5246

1
КРИВА ЗАБУВАННЯ

Крива Еббінгауза

Експериментальна крива, отримана німецьким психологом Германом Еббінгаузом (1850-1909). Інше написання прізвища - Еббінгхауз.

Вчений встановив ряд закономірностей:

1. Основне «забування» відбувається в період, наступний безпосередньо за заучуванням - у цей період втрачається найбільший обсяг матеріалу ...

2. Осмислений матеріал запам'ятовується в 9 разів швидше (заучування осмислених текстів і списку безглуздих складів. Еббінгауз вивчав текст "Дон-Жуана" Байрона і рівний за обсягом список безглуздих складів).

4. Труднощі заучування пропорційна об'ємом або довжині стомлений ряду (наприклад, ряду складів);

5. Зі збільшенням повторень швидкість завчання зменшується;

6. Заучування в цілому ефективніше заучування по частинах;

7. «Ефект краю»- явище, яке полягало у тому, що елементи, що знаходилися на початку і наприкінці стомлений ряду, запам'ятовувалися швидше, ніж елементи, що знаходилися в середині;

8. Якщо випробуваний знає, що вчинений матеріал стане йому в нагоді, він запам'ятовує його краще.


Закономірності, виявлені Германом Еббінгаузом, можна доповнити таким фактом: досвідчений Спеціаліст, отримавши нову інформацію по своїй предметній області, вбудовує її в уже сформований в його свідомості контекст і запам'ятовує набагато краще, ніж стороння людина.

Категорія: Методика викладання

 

ШАТАЛОВ Віктор Федорович.

Автор: admin опубліковано: 21 вересня 2010, переглядів: 2392

0
ШАТАЛОВ Віктор Федорович.
Народився у 1927 р. Вчений педагог, Народний вчитель СРСР, викладач математики, директор школи. З 1987 р. Завідувач лабораторією проблем інтенсифікації навчально-виховного процесу НДІ змісту і методів навчання АПН СРСР у Донецьку. Розробив систему навчання з використанням опорних сигналів - взаємопов'язаних ключових слів, умовних знаків, малюнків і формул з коротким висновком. Практична діяльність заснована на педагогіці співробітництва. Проживає в Донецьку.

Педагогічний стаж - 63 роки. З них 50 років - дослідження та експерименти. Видано більше 50 книг, багато переведені на 17 мов. Заслужений вчитель України, кавалер ордена "Миколи Чудотворця" за примноження добра на Землі, ордена Дружби (Указ Президента РФ від 19.11.2007 р.), лауреат премії Сороса, Почесний президент італійської Асоціації "Данте Аліг'єрі". У дні канікул проводить заняття в Москві.

Категорія: Методика викладання