» Астрономія і космонавтика » Проект "Астрограф" » Астрономічний похід власними силами...

div>
 
 
 

Астрономічний похід власними силами...

Автор: Astrophizyk опубліковано: 29 жовтня 2011, переглядів: 1885

1
Збираємося у похід…

Головне в подорожі — це уміння бачити і спостерігати. Досвід засвідчує, що турист або натураліст, не підготовлений до подорожі, бачить значно менше за того, хто наперед вивчить майбутній маршрут, поставить перед собою мету подорожі і заздалегідь розподілить обов'язки між учасниками подорожі. Перед походом необхідно перечитати книги і газетні статті про місця, по яких ви збираєтеся подорожувати. В кожному місті чи селі є люди, обізнані про свій край. Вони можуть розказати багато цікавого, про що ніде не написано. З такими людьми слід порадитися і про маршрут. Для походу потрібна карта району. Її треба перекласти на кальку. На основі докладної карти можна скласти схематичну карту і на ній прокласти свій маршрут. В поході схематична карта уточнюватиметься і доповнюватиметься спостереженнями дослідників.
Астрономічний похід власними силами...

Маршрут слід намітити так, щоб він проходив по різноманітних природних ділянках. Не потрібно відмовлятися від бічних або радіальних маршрутів, які можуть дати багато цікавого для спостереження. Якщо юні туристи не вперше беруть участь в поході і мають деяку підготовку, (на малюнку показане особисте спорядження туриста), то краще розподілити між ними роботу: одним учасникам походу доручити скласти опис рельєфу, іншим — познайомитися з геологією району, третім — вивчити річки, озера, струмки і болота, четвертим — спостерігати рослинність і тваринний світ, п'ятим — проводити метеорологічні спостереження, шостим — описати історичні і археологічні пам'ятники, зібрати відомості про економіку краю і т.д. Такий розподіл обов’язків дозволить зібрати матеріал по району дослідження набагато цікавіше і повніше.
Астрономічний похід власними силами...

По ходу маршруту вся група час від часу повинна зупинятися, щоб кожний турист визначив своє місце положення і записав в свою польову книжку все цікаве, що зустрілося в дорозі. Зручний розмір польової книжки — 10х12 див. мал. Книжка повинна бути в твердій картонній або клейонковій палітурці. В кінець її можна вкласти декілька листів міліметрівки і кальки. Зупинки для спостережень і записів треба робити на поворотах доріг або в тих місцях, звідки далеко видно по сторонах, наприклад на вершині горба. Запис починається приблизно так: «Дата і час — 6 серпня 2009 р., 8 годин 30 хвилин, точка спостереження перша». Потім потрібно вказати точне місце положення, наприклад: «100 м на північ від села Макіївки, біля самотнього дерева на шляху до села Новоселівка». Після цього можна описувати всю околицю. Починають звичайно з рельєфу і геологічної будови, потім описують ґрунт, рослинність і ті місцеві предмети, які видні навколо.
Астрономічний похід власними силами...
Якщо ж спостерігачі знаходяться біля якого-небудь об'єкту, цікавого в географічному відношенні, на березі озера або річки, біля геологічного оголення або в населеному пункті, який вони вивчають, то цей об'єкт потрібно описати якомога докладніше. Але завжди треба починати опис з навколишньої місцевості в цілому, а потім переходити до окремих об'єктів і їх деталей. Записуйте в польовій книжці тільки на правій стороні. Ліву — заповнюйте малюнками, кресленнями, схемами. Не кожний може відразу навчитися добре малювати, але навіть найгрубіша, схематична зарисовка силуету кургану, крутого повороту річки, форми листа якої-небудь рослини може допомогти при обробці польових записів, пожвавити в пам'яті побачене. На лівій стороні польової книжки потрібно викреслювати також схематичну маршрутну стрічку походу.На кожній наступній точці спостереження описують не тільки все оточувальне, але і те, що зустрілося на шляху. Потрібно обов'язково указувати пройдену відстань і узятий напрям.
Астрономічний похід власними силами...

(Показано, як можна визначити сторони світу

по положенню Місяця на небосхилі:

при повному Місяці в 7 годин ранку – він на заході;

в 19 годин вечора – Місяць на сході;

о 1 годині ночі він на півдні.

Молодий Місяць (ріжок напрямлений в ліво) буває о 1 годині ночі – на заході;

о 19 годині у вечорі – на півдні.

Спадаючий Місяць (ріжок спрямований вправо) о 1 годині ночі – на сході,

в 7 годин ранку – на півдні.

Категорія: Астрономія і космонавтика » Проект "Астрограф"

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
<
  • публікацій: 2
  • коментарів: 3
  • ICQ: --
29 жовтня 2011 13:55

Astrophizyk

  • Група: Журналісти
  • Реєстрація: 28.10.2011
 
Повна версія на сайті: astrograf.ucoz.com

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.