» Головна » Новини » Оголошення » ВИМОГА № 080611-3 про припинення неправомірного використання об'єктів права інтелектуальної власності

div>
 
 
 

ВИМОГА № 080611-3 про припинення неправомірного використання об'єктів права інтелектуальної власності

Автор: admin опубліковано: 9 червня 2011, переглядів: 2545

0
Данное письмо вам отправил Алена Раскина с сайта http://fizika.net.ua/

------------------------------------------------
Текст сообщения
------------------------------------------------

ВИМОГА № 080611-3
про припинення неправомірного використання
об'єктів права інтелектуальної власності

ТОВ «Сучасні освітні технології» (надалі – СОТ) є суб’єктом виключних майнових авторських прав на навчальні посібники «Study Buddy» та власником знаку для товарів і послуг «Study Buddy» (надалі – ТМ «Study Buddy»), що засвідчуються Свідоцтвом України на знак для товарів і послуг №123343 від 25 травня 2010 року та Свідоцтвом Російської Федерації на торгівельний знак (знак обслуговування) № 404276 від 22 травня 2010 року.
Відповідно до норм міжнародного права та чинного законодавства України використання об'єкта права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності.
Під час проведення моніторингу дотримання прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет на сайті http://www.fizika.net.ua було виявлено факти порушення авторських прав СОТ на навчальні посібники «Study Buddy» (зокрема, відтворення та подання до загального відома творів без дозволу правовласника) та прав інтелектуальної власності СОТ на ТМ «Study Buddy» (зокрема, застосування його в мережі Інтернет без дозволу правовласника).
Ці порушення завдають СОТ як правовласнику зазначених об'єктів права інтелектуальної власності матеріальні збитки (включаючи упущену вигоду) у значному розмірі.
Відповідно до норм міжнародного права та чинного законодавства України порушення права інтелектуальної власності, в тому числі невизнання цього права чи посягання на нього, тягне за собою відповідальність.
Так, відповідно до ст. 52 ЗУ «Про авторське право та суміжні права» при порушеннях будь-якою особою авторського права і (або) суміжних прав, суб’єкти авторського права і (або) суміжних прав мають право, зокрема, на: а) відшкодування моральної (немайнової) шкоди, завданої порушенням авторського права і (або) суміжних прав, з визначенням розміру відшкодування; б) відшкодування збитків, завданих порушенням авторського права і (або) суміжних прав; в) стягнення із порушника авторського права і (або) суміжних прав доходу, отриманого внаслідок порушення; г) виплату компенсації, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків або стягнення доходу тощо.
Згідно зі ст. 20 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», будь-яке посягання на права власника свідоцтва, в тому числі вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України. При цьому на вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов’язаний відшкодувати власнику свідоцтва заподіяні збитки.
Згідно зі ст. 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне використання об’єкта права інтелектуальної власності (літературного чи художнього твору, їх виконання, фонограми, передачі організації мовлення, комп’ютерної програми, бази даних, наукового відкриття, винаходу, корисної моделі, промислового зразка, знака для товарів і послуг, топографії інтегральної мікросхеми, раціоналізаторської пропозиції, сорту рослин тощо), привласнення авторства на такий об’єкт або інше умисне порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, що охороняється законом, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення.
Відповідно до ст. 176 Кримінального кодексу України, незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп'ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, - караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією та знищенням всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп'ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, відеограм, програм мовлення та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для їх виготовлення.
Відповідно до ст. 229 Кримінального кодексу України незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, або інше умисне порушення права на ці об'єкти, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, - караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією та знищенням відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для її виготовлення.
Відповідно до Конвенції про кіберзлочинність кожна Сторона вживає такі законодавчі та інші заходи, які можуть бути необхідними для встановлення кримінальної відповідальності відповідно до її внутрішнього законодавства за порушення авторських прав та суміжних прав. Крім того, відповідно до п. 3 ст. 19 цієї Конвенції Україна, в особі її уповноважених органів, може вживати такі законодавчі та інші заходи, які можуть бути необхідними для надання своїм компетентним органам повноважень арештовувати або вчиняти подібні дії щодо комп'ютерних даних. Такі заходи включають повноваження на: 1) арешт або подібні дії щодо комп'ютерної системи або її частини або комп'ютерного носія інформації; 2) копіювання і збереження копії таких комп'ютерних даних; 3) збереження цілісності відповідних збережених комп'ютерних даних; 4) заборону доступу або вилучення цих комп'ютерних даних з комп'ютерної системи, до якої здійснювався доступ.
Враховуючи вищевикладене, а також статті 421, 424, 426, 431, 495 Цивільного кодексу України, статті 7, 15, 52 Закону України «Про авторське право та суміжні права», статті 5, 16, 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»,

ВИМАГАЄМО:

Негайно, протягом 5 календарних днів з дня отримання цієї вимоги, припинити порушення прав інтелектуальної власності СОТ на навчальні посібники «Study Buddy» та ТМ «Study Buddy».
У випадку невиконання цієї вимоги ми:
1. Звернемося до правоохоронних органів з відповідною заявою про порушення кримінальної справи та клопотанням про вжиття таких заходів як арешт або подібні дії щодо комп'ютерної системи або її частини або комп'ютерного носія інформації.
2. Звернемося до суду з позовом про відшкодування завданих порушенням прав інтелектуальної власності збитків (включаючи упущену вигоду), моральної (немайнової) шкоди та(або) виплати компенсації тощо. Окрім цього, суд може постановити рішення про накладення на порушника авторських прав штрафу у розмірі 10 відсотків суми, присудженої судом на користь позивача.

З огляду на вищевикладене, сподіваємось на Ваше добровільне, без звернення з нашого боку до правоохоронних органів та суду, припинення порушення прав інтелектуальної власності СОТ на навчальні посібники «Study Buddy» та ТМ «Study Buddy».

Категорія: Головна » Новини » Оголошення

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.