» Головна » Інформаційні технології в освіті » Використання документ-камер в навчальному процесі

div>
 
 
 

Використання документ-камер в навчальному процесі

Автор: admin опубліковано: 28 вересня 2010, переглядів: 2697

0
Документ-камери SMART


Документ-камери є дуже гнучким інструментом, що дозволяє робити те, що не може ніяке інше презентаційне обладнання.
Дуже багато людей різних професій: вчителі, юристи, лікарі, - використовують документ-камери у своїй роботі і роблять з їх допомогою дивовижні речі
Напевно, ви не раз відзначали, що наявне презентаційне обладнання не завжди має можливості, потрібними вам в даний момент. Наприклад, мультимедіа проектори, які ідеально підходять для слайдів PowerPoint, даремні при відображенні паперових документів і малих тривимірних об'єктів. Оверхед-проектори добре працюють з прозрачкамі, але не здатні збільшувати картинки й проектувати тривимірні об'єкти. Якщо ж вам буде потрібно відобразити з їх допомогою друкований документ, то доведеться пройти через його фотокопіювання і виготовлення "прозірок". А чи існує обладнання, що володіє всіма цими можливостями одночасно? Відповідь - так, і це - документ-камери.
Документ-камери об'єднують у собі можливості оверхед-проектора, відеокамери, сканера, мікроскопа, комп'ютера. Об'єктив "на шийці" і плоска поверхня перегляду надають їм зовнішню схожість з оверхед-проекторами. Але замість системи дзеркал і просветном столика в документ-камерах використовуються відеокамери високої чіткості. Одержувані зображення двох-і тривимірних об'єктів можуть бути подані безпосередньо на екран комп'ютера і телевізора, або відображені за допомогою проектора.

Це більше, ніж просто оверхед!

У відомому сенсі, документ-камери є вдосконаленими оверхед-проекторами, здатними обробити будь- запропонований документ чи предмет. З їх допомогою можна здійснювати перегляд таких об'єктів, як тільки що роздрукований на принтері контракт, виявлену фотографію, або навіть сходять з конвеєра деталь.
Якщо ви хочете надавати документи або малі об'єкти перед великою аудиторією, то документ-камери - найкращий засіб для цих цілей. Вони здатні відображати як дрібні шрифти, так і деталі об'єктів, нерозрізнені неозброєним оком. Ці прекрасні можливості часто демонструються на торгових шоу. Там можна нерідко побачити профіль ребра монети, збільшений і спроектований на екран в 2.5 м; крихітні деталі складних механізмів та багато іншого.

Інструмент на всі руки

Оскільки документ-камера працює в режимі прямої передачі, ви можете змінювати кут зору і положення об'єкта в просторі по ходу презентації. Всі зміни будуть відображатися в реальному часі з допомогою проектора на екран або інший дисплей. Документ-камери дозволяють також записувати відео-фрагменти PowerPoint і вести двійкову передачу зображень, аналогічно сканерів та цифровим камерам. Деякі моделі, такі як Canon DZ-3600U, навіть підтримують стандарт сканування TWAIN, що забезпечує можливість зйомки кадру (з таких додатків, як, наприклад, Adobe Photoshop). Багато модифікації мають вбудовані просвітні столики для підсвічування 35 мм слайдів, і в цьому випадку камера може функціонувати як слайд-проектора.
Засобом, що дозволяє робити позначки на зображенні і зберігати їх, є електронні дошки. Але, на жаль, їх можна використовувати тільки в невеликих залах. У більш великих приміщеннях вам на допомогу прийдуть документ-камери. Адже необхідні позначки в цьому випадку можна фіксувати під час спілкування з аудиторією на звичайному аркуші паперу.


Ціна теж має значення

Поспішаємо вас засмутити. Документ-камери мають заслужену репутацію недешевого продукту. І це повністю відповідає дійсності. Ціна найбільш "просунутих" моделей може перевищувати 10000 $. Але із загальним зниженням цін на високотехнологічні вироби, ціни на камери також падають. Вже зараз можна купити солідну модель за ціною, меншою 5000 $.
Не варто сліпо вірити тому, що документ-камера є найкращою річчю у світі, але наведені нижче, різноманітні приклади їх використання в реальному житті, можливо, переконають вас зробити вибір на їхню користь.

Вибір документ-камери

Ви прийшли до висновку, що документ-камера вам потрібна. Настав час вибирати. Як і все на світі, документ-камери можуть бути високого або нижчого класу. Він прямо залежить від якості відеокамери Чим вище клас камери, тим дорожче вона коштує.
Одна з найголовніших характеристик зображення - його дозвіл, тобто кількість пікселів, що використовуються камерою для сканування і відображення. Камери нижчого класу мають дозвіл SVGA (800x600), а виcококлассние - зазвичай SXGA (1280x1024). Крім дозволу, важливим параметром є відтворення кольорів. І, як завжди, чим точніше передані кольору, тим дорожче коштує документ-камера.
Інші важливі фактори - масштабування і глибина поля. Чим більший масштаб доступний, тим докладніше ви можете розглянути деталі об'єкта або документа. Камера з малою глибиною поля здатна фокусувати тільки невеликі об'єкти висотою один або два дюйми (2.5 - 5 см). Велика глибина дозволяє тримати одночасно у фокусі більш велику поверхню.

Периферія

Купуючи документ-камеру, обов'язково слід враховувати супутнє обладнання. Адже ви, напевно, захочете, щоб камера була сумісна з усією тією технікою, яка вже у вас є, наприклад з проектором. Багато моделей мають пульт дистанційного керування, що дозволяє працювати з відстані, а послідовний порт RS-232, дозволяє підключати її до загальної системи управління демозалом.
Вам потрібна камера для ділових поїздок, або вона буде встановлена у фіксованому місці? Багато моделей є громіздкими і досить важкими пристроями (вага деяких досягає 15 кг). Їх важко перевозити з місця на місце. Інші ж, навпаки, більш пристосовані для виїзних презентацій. Але на чому-то доводиться втрачати, і, тому, портативні камери зазвичай програють стаціонарним для розв'язання і функціональним можливостям.
Потенційні покупці вже змогли здогадатися, що документ-камера, можливо, є кращим рішенням для його презентаційних потреб. Однак при виборі камери потрібно чітко усвідомлювати, які ж можливості ви від неї очікуєте.

Навчання та виховання

Одне з найважливіших напрямків використання документ-камер - освіта. Адже дуже часто виникає необхідність демонструвати перед великою аудиторією різноманітні дрібні об'єкти, хімічні, біологічні експерименти та ін.
Школи та університети дуже потребують презентаційному обладнанні, здатний ефективно показувати документи, картинки і 3-х-мірні об'єкти в лекційних залах, розрахованих на 10 і більше осіб. Зображення просторових предметів є просто необхідним в інженерних та медичних навчальних закладах. Оскільки конспекти лекцій можуть включати документи формату А4 і навіть менше, надруковані малим шрифтом, деталі креслень і карт, фрагменти книг і 3-х мірні образи, і дещо з перерахованого вище може бути невиразно безпосередньо неозброєним оком, то це обладнання має володіти потужним збільшенням . І найкращим рішенням є, звичайно ж, документ-камери!
Нерідко в медицині потрібні проекційна техніка найвищої якості. Рентгенівські знімки, наприклад, мають високу контрастність, і для роботи з ними потрібна система дуже великої чіткості. У інженерній справі електричні схеми та плати також можуть мати дуже тонкі деталі.
Оскільки документ-камери працюють і з PowerPoint, викладачі можуть включати в свої лекції презентаційні матеріали, створені ними раніше. З документ-камерою можна змінити процес викладання і зробити його відповідним новому, цифровому століття. Зменшується наша залежність від слайд-проекторів, прозірок і витрат на надлишкове копіювання. Крім того, оскільки відображення йде в режимі прямої передачі, камери добре підходять для відеоконференцій і програм віддаленого навчання.
Документ-камера, завдяки її гнучкості, може бути легко пристосована практично до будь-якого типу презентацій.

Запуск презентацій з кишенькових комп'ютерів

Інше корисне застосування документ-камер - демонстрація можливостей нової техніки на великих екранах торговельних виставок. Згідно з даними компанії WolfVision (Gotzis, Австрія), багато виробників обладнання та програм використовують документ-камери для відображення на великий екран презентацій, що запускаються з кишенькових комп'ютерів (Palm, PDA). Оскільки надмалі комп'ютери зазвичай оснащені LCD-моніторами і часто не мають можливості подавати зображення на проектор або телеекран, документ-камери є єдиним засобом для проведення презентацій у великих аудиторіях.
Неприємністю при такому використанні документ-камері, можуть стати відблиски від захисного скла міні-комп'ютера, нерідко відбиває світло, що виходить з камери. Багато моделей, проте, мають можливість регулювання світлового променя, яка дозволяє висвітлювати об'єкт під кутом з метою мінімізації відблисків.

Медична діагностика

Дуже часто лікарі влаштовують консиліум, щоб знайти кращий метод лікування для своїх хворих. У країнах Європи документ-камера WolfVision VZ-37 добре зарекомендувала себе в якості інструменту медичної діагностики і комунікації. Лікарське співтовариство Європи використовує моделі компанії WolfVision для набирав силу методу діагностики - телепатологіі.
Телепатологія, як випливає з її назви, грунтується на спілкуванні лікарів різних частин світу та обмін досвідом між ними. За допомогою документ-камери, лікуючий лікар може показати зразок тканини пацієнта фахівця, що знаходиться на іншому кінці світу. Збільшений об'єкт буде переданий з допомогою телевізійних технологій і, подивившись на нього, спеціаліст, ймовірно, попросить передати вигляд зразка під мікроскопом. Потім фахівець тим же методом отримає мікроскопічний знімок тканини і вже зможе провести всебічний аналіз і поставити діагноз. Таким чином, за допомогою документ-камер один фахівець може лікувати значно більше число хворих.
У компанії WolfVision стверджують, що їхні камери мають широку глибину поля і захищену від тіні підсвічування, що допомагає медикам досягати високої якості передачі. Ці камери мають синхронізований світлове поле, що дозволяє відображати на екран лише частини документів або предметів. Наприклад, при проекції аркуша паперу в нормальному масштабі, можна бачити світловий прямокутник на поверхні столика камери, який представляє всю видиму область. При збільшенні масштабу, цей прямокутник зменшується в розмірах, позначаючи тепер тільки ту частину листа, яка висвічується на екрані в даний момент.
Передача настільки докладної інформації раніше просто не представлялася можливою. Зараз, у міру освоєння їх можливостей медиками, можна сказати, що документ-камери служать порятунку життів.

Ще одне застосування

Документ-камери застосовуються також і в юриспруденції. За словами представників компанії Data Display, розташованої в Х'юстоні і займається орендою документ-камер, одна з камер була використана на судовому процесі у справі медичної недбалості для подання головного доказу провини. Адвокат потерпілого продемонстрував суддям ушкодження ноги його клієнта, викликані, за припущенням, недбалістю лікаря. Для показу і роз'яснення помилок хірурга під час процесу, юрист запропонував клієнтові поставити ступню на поверхню камери Barco і отримав відеозображення, відображені потім на екран за допомогою LCD-проектора.
Документ-камера була єдино можливим засобом, що дозволяє відображати пошкоджену частину тіла клієнта і вивчати її в режимі реального часу. Хоча на цьому процесі можна було використовувати слайди або скановані знімки в форматі PowerPoint, це були б всього лише статичні картинки. Але можливість досліджувати і обговорювати пошкоджену ступню безпосередньо в залі суду зіграла істотну роль в цьому процесі.

Конференц-зали

Коли однієї великої компанії, що займається інформаційними технологіями та послугами з розміщення інформації в Інтернеті, потрібно проводити покази для всіх 125 менеджерів одночасно, то виявилося, що єдиним підходящим для неї засобом є документ-камери. Компанія прагнула зробити свій конференц-зал (38 м x 12 м), де регулярно зустрічалися її менеджери, як можна більш ефективним і зручним. Для зображення діаграм, друкованих документів і надписаних коментарів до них ісп ользовалась камера Barco PreCa 1280, а отримане відеозображення передавалося на чотири проектора. Проектори ж, у свою чергу, відображали картинку на чотири великих (2.74 х 3.65 м) екрана, розташованих на фронтальній стіні залу. Всі глядачі сиділи на досить близькій відстані від екранів (не більше 1.5 м) і чітко могли бачити одне з чотирьох зображень, яке було найменш видалено. За допомогою документ-камери компанія змогла записати свої презентації. Адже PreCa, як і будь-яка інша модель, дозволяє робити відеозапис в режимі реального часу.
Чому ж компанія зупинила свій вибір саме на документ-камері? Все просто - електронна дошка не була б видно однаково добре всім учасникам зборів, а оверхед-проектор не дозволяє відображати документ на кілька екранів одночасно. Документ-камера не займає багато місця і, на відміну від електронних дощок, з її допомогою можна відображати друковані копії та робити правки, не повертаючись спиною до аудиторії.

Категорія: Головна » Інформаційні технології в освіті

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.