» Головна » Новини » Інформація МОН про стан видруку підручників для загальноосвітніх навчальних закладів та заходи щодо організованого початку 2010/2011 навчального року

div>
 
 
 

Інформація МОН про стан видруку підручників для загальноосвітніх навчальних закладів та заходи щодо організованого початку 2010/2011 навчального року

Автор: admin опубліковано: 11 серпня 2010, переглядів: 2603

0

Міністерством освіти і науки в 2010 році передбачено видання 143 назв підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі: для 10 класу - 130 назв, 5 класу - 2 назви, 2 класу - 9 назв, Букварів - 2 назви.

Для їх видання Міністерством вчасно проведено всі організаційні заходи. А саме:
колегією Міністерства освіти і науки затверджено Перелік навчальної літератури, що може видаватися за Державним замовленням 2010 року;
проведено засідання Тендерного комітету;
в Мінекономіки погоджено угоди на видання зазначених підручників для загальноосвітніх навчальних закладів з українською, російською мовами навчання та навчання мовами національних меншин.
Для видання зазначених підручників у Державному бюджеті України передбачено 198,6 млн. грн.
Станом на 16.07.2010 із зазначеної суми виділено 90 млн. грн. Це дало змогу в першу чергу виплатити борг видавництвам за видрук у 2009 році підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів у сумі 28,3 млн. грн.

Окрім цього, із зазначеної суми проавансовано видання 57 назв підручників, у тому числі: 39 назв підручників для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів, Букварі, підручники з мов та математики для 2 класу, які не видавались впродовж останніх 8 років, перероблених заполітизованих підручників з історії України для 5 класу.

Для завершення видання 66 назв підручників, окрім тих, що профінансовані та включені до Переліку навчальної літератури, що може видаватися за Державним замовленням 2010 року, очікується виділення коштів у сумі 49,0 млн. грн.

Ситуація, що склалася нині з станом забезпечення паперовою продукцією вітчизняного виробництва, призведе до випуску основного масиву підручників у вересні-жовтні поточного року.

З метою організованого початку 2010/2011 навчального року та уникнення можливих проблем щодо інформаційного та науково-методичного забезпечення Міністерство освіти і науки вживає ряд організаційних заходів щодо забезпечення навчальних закладів, вчителів, учнів, методичних установ, управлінь освіти і науки, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти необхідними матеріалами.

З цією метою станом на 06.08.2010 здійснено таке:

Сформовано базу даних електронних версій 130 підручників для 10 класу в тому числі для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин, яку передано до видавництва"Педагогічна преса" для їх друку у спецвипусках газет "Освіта України","Сільська школа" до підсумкової колегії (19-20 серпня 2010 року) та в подальших номерах газет, а також у фахових науково-методичних журналах зазначеного видавництва. Окрім цього вищевказані матеріали будуть надруковані у фахових виданнях видавництва "Шкільний світ".
Електронні версії підручників розміщуватимуться починаючи з 16 серпня поточного року на сайтах Міністерства освіти і науки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, НАПН України, Інституту обдарованої дитини та видавництв.
Обговорення особливостей вивчення навчальних предметів за новими підручниками для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено на секційних засідання підсумкової колегії Міністерства освіти і науки.
До 16.08.2010 року будуть направлені листи до Міністерства освіти і науки АРК, обласних управлінь освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти щодо розміщення електронних версій підручників та Інструктивно-методичних матеріалів про вивчення навчальних дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах.

Категорія: Головна » Новини

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.