» Головна » Новини » Х.Клінтон: В Україні засвідчені серйозні порушення прав людини і поширена корупція

div>
 
 
 

Х.Клінтон: В Україні засвідчені серйозні порушення прав людини і поширена корупція

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1370

0

Державний секретар США Хілларі Клінтон подала на розгляд Конгресу США щорічну доповідь про дотримання прав людини країнами - членами ООН. У ній, в числі інших країн, було досліджено і стан прав людини в Україні.


У доповіді наголошується, що порушення прав людини в Україні включають: серйозні зловживання міліції, биття, тортури затриманих і ув'язнених; суворі умови утримання у в'язницях і слідчих ізоляторах; необгрунтоване довільне і тривале досудове затримання; неефективна і корумпована судова система.


У владі і в суспільстві дуже поширена корупція, стверджують автори звіту.


Засвідчено насильство і дискримінацію відносно жінок, дітей. Серйозною проблемою залишаються переміщені особи, і були повідомлення про утиски гей-спільнот. Робітники все ще стикаються з обмеженнями на створення профспілок і вступ в них, і на колективні угоди, йдеться в доповіді.


Що стосується проблеми корупції в Україні, то напередодні Верховна Рада (ВР) України прийняла в цілому закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії корупції". Законом переноситься введення  в дію законів "Про принципи запобігання і протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення", прийнятих парламентом 11 червня 2009 р., з 1 квітня 2010 р. на 1 січня 2011 р..


Відзначимо, 26 лютого ц.р. Президент України Віктор Янукович створив Національний антикорупційний комітет як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Національний антикорупційний комітет повинен здійснювати системний аналіз стану корупції в Україні і заходів, які застосовуються для запобігання і протидії їй; розробляти антикорупційні заходи, зокрема з метою гармонізації законодавства і усунення наявних в ньому суперечностей; розробляти пропозиції про спрощення дозвільних і інших процедур щодо ведення малого і середнього бізнесу і ліквідації причин, які зумовлюють порушення в цій сфері; розробляти з урахуванням вітчизняного і міжнародного досвіду, рекомендації провідних світових організацій проекти актів законодавства з питань посилення боротьби з корупцією.


В той же час 15 грудня 2009 р. Верховна Рада України не змогла прийняти в цілому ухвалу "Про щорічну доповідь уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання і захисту прав і свобод людини в Україні". Законопроектом пропонувалося взяти до відома щорічну доповідь уповноваженого ВР з прав людини і рекомендувати органам державної влади і місцевого самоврядування розглянути висновки і рекомендації, направлені на поліпшення стану забезпечення прав і свобод людини в Україні.


Нагадаємо, на початку грудня 2009 р. Європейський суд з прав людини за результатами розслідування 6 справ проти України ухвалив виплатити 16 тис. 470 євро. Рішення ухвалені у справах "Себова проти України" (3600 євро відшкодування морального збитку і 20 євро судових витрат), "Смирнов проти України" (1600 євро відшкодування морального збитку і 250 євро судових витрат), "Швентковський проти України" (1600 євро відшкодування морального збитку), "Терещенко проти України" (2600 євро відшкодування морального збитку), "Солонський проти України" (2600 євро відшкодування морального збитку і 200 євро судових витрат), а також "Сорокіна і Гончаренко проти України" (по 2000 євро відшкодування морального збитку кожній заявниці).


 


 

Категорія: Головна » Новини

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.