» Матеріали для уроків » Уроки в 8 класі » Шкали Фаренгейта і Цельсія

div>
 
 
 

Шкали Фаренгейта і Цельсія

Автор: admin опубліковано: 15 березня 2010, переглядів: 12722

0
Шкали Фаренгейта і Цельсія - найбільш поширені шкали для вимірювання температури. Шкала Фаренгейта зараз повсюдно застосовується тільки в Сполучених Штатах Америки. У таких країнах, як Австралія, Канада, Нова Зеландія, країни Європи, використовується шкала Цельсія, але іноді люди старшого покоління вимірюють температуру в градусах Фаренгейта. Практично в усіх інших країнах використовується тільки шкала Цельсія (не для наукових розрахунків, де температуру прийнято вимірювати в кельвінах).

Для зручності сприйняття в більшості країн все ж таки прийнято вимірювати темературу в градусах Цельсія, це обумовлюється точками зміни агрегатного стану води, 0 градусів за Цельсієм - вода замерзає, 100 градусів за Цельсієм - вода закипає; от звідси і з'явилася шкала вимірювання температури за Цельсієм.

Для переведення температури з шкали Фаренгейта в шкалу Цельсія потрібно від вихідного числа відняти 32 і помножити результат на 5 / 9.
Для переведення температури з шкали Цельсія в шкалу Фаренгейта потрібно помножити вихідне число на 9 / 5 і додати 32.


Для швидкого приблизного переведення величин з градусів Фаренгейта в градуси Цельсія "в голові" можна використати таку техніку: відняти з вихідного числа 32, поділити на два і додати одну десяту цієї величини.

Наприклад, 72 ° F приблизно дорівнює (72 - 32) / 2 = 20 плюс 1 / 10 від 20, тобто 22 ° C.Шкала Фаренгейта


Шкала названа на честь польсько-німецького фізика Даніеля Габріеля Фаренгейта (1686 - 1736), який запропонував її в 1724 році. Довгий час шкала Фаренгейта була основною в англомовних країнах, але зараз широко використовується тільки в Сполучених Штатах Америки.

За однією з версій, Фаренгейт спочатку прийняв за 0 ° F найменшу температуру на вулиці, яку зміг знайти (взимку 1708 - 1709 років), а за 100 ° F - температуру свого тіла.


Шкала Цельсія


Градус Цельсія (° C) - широко розповсюджена одиниця виміру температури, застосовується в СІ разом з кельвінів.

Цю шкалу запропонував у 1742 шведський вчений Андерс Цельсій (1701 - 1744).

До 1954 року 0 ° C за шкалою Цельсія визначався як температура плавлення льоду, а 100 ° C - як температура кипіння води. І температура кипіння води, і температура танення льоду залежить від тиску, що не дуже зручно для стандартизації одиниці вимірювання. Тому після прийняття Кельвіна основною одиницею вимірювання температури визначення градуса Цельсія було переглянуте.

Відповідно до сучасного визначенням, градус Цельсія дорівнює одному Кельвіну, а нуль шкали Цельсія встановлений таким чином, що температура потрійної точки спеціально підготовленої води дорівнює 0,01 ° C. Отже, шкали Цельсія та Кельвіна мають різницю на 273,15: °C = K - 273,15

Категорія: Матеріали для уроків » Уроки в 8 класі

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.