» Головна » Бібліотека » Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.

div>
 
 
 

Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.

Автор: admin опубліковано: 30 вересня 2008, переглядів: 2998

1
Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.

Книга американського ученого Джирла Уокера, що належить до вельми рідкісного класу задачників неформального типу, включає більше 600 яскравих та оригінальних завдань-питань з різних розділів фізики і відповіді на них. Написана з великим гумором, чудово ілюстрована, ця книга розвиває допитливість, спонукає глибше і уважніше придивлятися до тих, що відбуваються навколо нас фізичним явищам і процесам.
Адресована всім, хто намагається пізнати навколишній світ; особливо корисна школярам-старшокласникам, студентам фізичних і технічних вузів, викладачам фізики.


Завдання.3.12. Медичний термометр.
Коли ви вимірюєте температуру, тепло вашого тіла примушує ртуть в градуснику розширюватися. Чому звуження в капілярі (мал. 3.12) не дає впасти стовпчику ртуті після того, як ви зміряли температуру? Адже при розширенні ртуть пройшла через це звуження. Чому ж вона не проходить через нього, коли стискується? Подумайте ще над тим, чому вимірювання температури термометром продовжується досить довго — близько 10 хв., а «струсити» термометр можна практично відразу ж після вимірювання температури. Чому покази термометра на мить зменшується, якщо термометр сунути в гарячу воду?
Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.


Відповідь.3.12. Діаметр звуження настільки малий, що ртуть проходить через нього тільки під тиском, яке виникає або в результаті теплового розширення ртуті, або під дією «відцентрової» сили (вона створюється, коли градусник струшують, здійснюючи їм дугоподібні рухи). При охолодженні ртуть в місці звуження розривається, оскільки молекулярні сили в ртуті недостатньо сильні, щоб втягнути верхню частину стовпчика назад крізь звуження трубки. Якщо опустити термометр в гарячу воду, скляний кінчик розшириться швидше, ніж поміщена в нім ртуть.


Завантажити книгу
Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.Дивіться також Сайт Джирла Уокера

Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.


Джирл Уокер
Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.


Фізичний фейєрверк. Уокер Дж.

Категорія: Головна » Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
<
  • публікацій: 0
  • коментарів: 0
  • ICQ: --
19 січня 2009 17:51

KostoPrav888

  • Група: Гості
  • Реєстрація: --
 
Здравствуй! Спасибо за подаренные хорошие эмоции…

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.