» Головна » Новини » Нобелівська премія » Колеги нобелівських лауреатів з фізики вважають, що вони не заслужили нагороди

div>
 
 
 

Колеги нобелівських лауреатів з фізики вважають, що вони не заслужили нагороди

Автор: admin опубліковано: 3 березня 2010, переглядів: 2279

0
Колишні колеги Уілларда Бойла і Джорджа Сміта - американських вчених, які отримали цього року Нобелівську премію з фізики, - заявили про те, що вони не заслужили нагороди.

Нобелівський комітет відзначив Бойла і Сміта за винахід датчика зображення, відомого як прилад із зарядним зв'язком (ПЗЗ), що призвело до революції у фотографії, відкривши дорогу цифровим камерам.

Проте Юджин Гордон, що працював колись разом з ними в Bell Laboratories, вважає, що вони не внесли ніякого вкладу в створення пристрою.

"Вони не впізнали б його, навіть якщо б його ткнули їм під ніс", - обурюється вчений.

Патент, на який посилається Нобелівський комітет, не має, за його словами, відношення до цифрових інструментів створення зображень.

Гордон упевнений, що нагородити треба було Майка Томпсетта, який очолював групу дослідників, які працювали над ПЗЗ-сенсором і створили два перших зразка.

Майк Томпсетт у свою чергу вважає, що Уіллард Бойл і Джордж Сміт заслужили визнання за свою ідею, хоча так і не змогли зрозуміти, як застосувати її на практиці.

"Вони займалися пам'яттю, а треба було подумати про створення зображень, - каже Томпсетт. - Якщо бути точним до кінця, то премію треба було дати і мені. Якщо на нобелівської медалі є їхні імена, там має бути і моє".

Джордж Сміт не погодився з критикою колишніх колег: "У мене є документи, які спростовують більшу частину сказаного, а все інше в цьому світі стає просто нелогічним".

На його думку, Майк Томпсетт - прекрасний інженер, але концепцію винайшов все-таки не він.

Категорія: Головна » Новини » Нобелівська премія

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.