» Головна » Новини » Нобелівська премія » Чарльз Куэн Као

div>
 
 
 

Чарльз Куэн Као

Автор: admin опубліковано: 3 березня 2010, переглядів: 1905

0
Чарльз Куэн Као

Чарльз Куен Као (кит. 高锟, англ. Charles K. Kao; народ. 4 листопада 1933 в Шанхаї) - китайськкий, британський і американський інженер-фізик, автор ключових досліджень в галузі розробки та практичного застосування волоконно-оптичних технологій, які значно вплинули на розвиток індустрії телекомунікацій. У 2009 році йому присудили половину Нобелівської премії з фізики за «новаторські досягнення в галузі передачі світла по волокнах для оптичного зв'язку». Інша половина премії дісталася Уіллард Бойлу і Джорджу Сміту, які винайшли ПЗС-матриці.


Као є членом Лондонського королівського товариства, Китайської академії наук, Європейської академії наук і мистецтв, тайванської Academia Sinica та інших наукових спільнот.Біографія


Као народився в сім'ї доктора юридичних наук Гао Цзюньсяна 高君湘. Його дід Гао Чуйвань 高吹万 був відомим поетом і революційним діячем. З дитинства Чарльз і його молодший брат У (нині - професор гідродинаміки) вивчали китайську класику. У міжнародній школі Шанхаю Чарльз вивчив англійську і французьку мови. У 1948 році його родина перебирається спочатку на Тайвань, далі - в Гонконг, де Као надходить до коледжу. Подальшу освіту він отримує в Англії: бакалаврат за фахом інженера-електротехніка в Вулвічском Політеху (нинішній Грінвіцький університет) та PhD в Імперському коледжі Лондона, який закінчує в 1965 році.

Одночасно з навчанням на доктора філософії Као працює інженером в дослідницькому центрі компанії Standard Telephones and Cables (STС) в Харлоу, де і робить своє революційне відкриття. У 1970 році його запрошують у Гонконгський університет для формування факультету електротехніки. Ще через чотири роки він переїжджає до США для роботи в ITT Corporation, яка була головним корпорацією для STС. Спочатку йому дають посаду провідного наукового співробітника, а потім - і директора з інженерних робіт у віргінської філії. У 1982 році Као стає головним науковим співробітником всієї корпорації і працює в Центрі перспективних технологій в Коннектікуті.

Незабаром він знову повертається до Китаю, де з 1987 по 1996 роки керує роботою Гонконгського університету. Крім того, він працює генеральним директором компанії Transtech, засновує Академію розвитку незалежного освіти (Independent School Foundation Academy). На даний момент Као живе в Гонконгу і очолює компанію ITX Services. Він часто буває в США, де живуть його рідні. Као одружився в 1959 році на британській китаянці Хуан, з якою познайомився в Лондоні під час навчання. У них двоє дітей - син і дочка. Обоє живуть і працюють у Силіконовій долині, в Каліфорнії.

На початку 2009 року у Као виявили слабкі ознаки хвороби Альцгеймера, якою раніше страждав його батько. Разом з дружиною він вирішив пожертвувати частину премії (усього Као отримав близько $ 700 тис.) на дослідження в цій області і медичну допомогу хворим [4].

Као любить читати художню літературу традиційного китайського жанру уся, інше хобі вченого - робити вази та інші вироби з глини.


Наукова робота


Пучок оптичних волокон з кварцового скла. Зараз подібного роду кабелі застосовуються повсюдно. Саме Као перших припустив, що кварцеве скло є ідеальним матеріалом для далекого переносу інформації.

Као починає працювати в області волоконних технологій у 1960 році, коли він влаштовується інженером в лондонську лабораторію ITT Corporation. [5] Тут спільно з Джорджем Хокхемом [6] він здійснює новаторське відкриття, з якого випливає, що високі втрати у передачі даних по волокну викликані не самою технологією, а домішками у склі. Результати своїх досліджень він представляє в 1966 році, в червні виходить його звіт з викладенням ключових особливостей волоконно-оптичних телекомунікаційних технологій. Викладені у цьому документі ідеї з використання волокна для потреб зв'язку є основою телекомунікацій сьогоднішнього дня.

Головним теоретичним висновком його робіт стає визначення порогового значення величини загасання сигналу. Щоб інформація переносилася всередині волоконно-оптичних каналів без істотних втрат, величина загасання не повинна перевищувати 20 дБ / км. Проте, в 1960-і роки волокно мало загасання в 1000 дБ / км і більше. Дана обставина підстьобнуло дослідників до пошуку матеріалів, які найбільше відповідали б визначеним критеріям. [7] Спеціально для цих цілей Као зібрав колектив із чотирьох чоловік: Т. Девіса, М. Джоунса, С. Райта і його самого. Тестуючи різні матеріали, група приходить до висновку, що ідеальним кандидатом для оптичного зв'язку є кварц (SiO 2), в якому спостерігався найменший рівень загасання сигналу.

Као першим запропонував використовувати волоконно-оптичні кабелі для передачі інформації на великі відстані (до цього їх дальність обмежувалася кількома метрами). Спочатку в цю ідею мало хто вірив, але особиста роль вченого в процесі інженерної та комерційної реалізації проекту в корені змінила індустрію телекомунікацій.


Нагороди та премії

Премія Морі, США (1976)
Премія Ранка в області оптичної електроніки, Великобританія (1978)
Нагорода IEEE пам'яті Морріса Н. Лібмана (1978)
IEEE Morris N. Liebmann Memorial Award
Міжнародна премія Л. М. Ерікссона, Швеція (1979)
Золота медаль en: AFCEA, США (1980)
Заснована IEEE медаль Олександра Грема Белла (1985)
IEEE Alexander Graham Bell Medal
Нагорода Товариства Марконі, США (1985)
Медаль Фарадея, Великобританія (1989)
Faraday Medal
Премія Джеймса Макгруді за дослідження в області нових матеріалів, США [10] (1989)
James C. McGroddy Prize for New Materials
Орден Британської імперії класу CBE (1993)
Золота медаль, Великобританія [11] (1995)
Медаль принца Філіпа, Великобританія (1996)
Prince Philip Medal
Премія Японії «за піонерські дослідження в галузі широкосмугових волоконно-оптичних каналів зв'язку» [12] (1996)
Премія Дрейпера (1999)
Золота медаль Гонконгського інженерного інституту (2006)
Нобелівська премія з фізики (2009)

Чарльз Куен Као є почесним професором і доктором наук багатьох університетів світу, серед яких Університет Глазго, Пекінський університет, Університет Цинхуа, Падуанський університет, Йєльський університет, Прінстонський університет та інші.

У 1996 році на честь вченого названо астероїд Каокуен, відкритий в 1981 році.

Категорія: Головна » Новини » Нобелівська премія

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.