» Матеріали для уроків » Великий адронний коллайдер » Події, зареєстровані детектором ATLAS, можна вивчати на своєму комп'ютері.

div>
 
 
 

Події, зареєстровані детектором ATLAS, можна вивчати на своєму комп'ютері.

Автор: admin опубліковано: 22 травня 2009, переглядів: 2274

0
Події, зареєстровані детектором ATLAS, можна вивчати на своєму комп'ютері.

Для тих, хто хоче побачити на власні очі дані, отримані на Великому адронному коллайдері, є гарні новини. Безкоштовний програмний пакет Atlantis (завантажити програму) покаже події, зареєстровані на детекторі ATLAS, причому у всіх подробицях - саме так, як їх бачать самі учасники експериментів.

Програма показує вибрану подію відразу в декількох ракурсах - це можуть бути різні проекції детектора, однакові проекції, але з різним масштабом, діаграма швидкість-кут. Крім того, всі дані можна переглянути і в чисельному вигляді. Інтерфейс програми дуже гнучкий і дозволяє настроювати як зовнішній вигляд (кількість віконець, що саме в них відображається), так і те, які саме дані виводяться на екран (тобто з яких компонентів детектора, в яких кінематичних межах і т. д.). Управління мишкою легко дозволяє наближати або віддаляють зображення детектора, даючи можливість розглянути як усі подія в цілому, так і, наприклад, перші міліметр траєкторій частинок.

Події, зареєстровані детектором ATLAS, можна вивчати на своєму комп'ютері.


Програма написана на Java. Для її запуску в стандартному режимі достатньо клацнути по посиланню «default» на (головній сторінці Atlantis. Можна також вибрати та програму-монітор конкретних поддетекторов. В даний час для візуалізації доступні лише кілька промоделірованних подій, а також реальні події з космічними променями. Однак вже на них можна у всіх подробицях познайомитися з тим, як виглядають дані, отримані на сучасних детектора. Можна сподіватися, що в ході повноцінної роботи детектора ATLAS можна буде дивитися і на реальні події.

А для тих же, хто не хоче розбиратися з налаштуваннями, а хоче просто поглянути на зображення реальних подій, є сторінка ATLAS Events, на якій викладені скріншоти тисячі відібраних реальних подій, отриманих цим детектором (зараз це події, викликані прольотом космічних мюонов, які датуються 1 грудня, коли відбувся останній сеанс роботи детектора). Картинки показують відгук внутрішньої частини детектора ATLAS: добре видно трек мюона, іноді помітні треки вторинних частинок, а також є багато шуму.

Категорія: Матеріали для уроків » Великий адронний коллайдер

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.