» Музика » Квітка Цісик

div>
 
 
 

Квітка Цісик

Автор: admin опубліковано: 20 січня 2009, переглядів: 3005

1
Квітка Цісик


Квітка Цісик - "Кохання"Квітка Цісик
(04.04.1953 - 29.03.1998) - народилася в Квінсі, районі Нью-Йорка, в сім’ї післявоєнних емігрантів із Західної України. Її батько Володимир був скрипалем, музичну освіту здобув у Львові, в 1942-44 роках був концертмейстером Львівського Оперного Театру, після еміграції викладав в Українському музичному інституті в Нью-Йорку. Саме він з п’ятирічного віку вчив Квітку гри на скрипці. Після школи вона вступила до державного університету Нью-Йорка на клас скрипки. Проте, з дитинства Квітка більше любила співати, й тому через рік вона кинула університет і була прийнята в Mannes School of Music, де під керівництвом професора Себастіана Енгельберга навчалася вокалу. Навчання закінчила в 1974 році.

Працювати Квітка почала ще під час навчання в консерваторії, оскільки потрібно було оплачувати навчання та допомагати родині. Саме тоді вона подалася в світ шоу-бізнесу і дуже швидко зарекомендувала себе як досконала вокаліста, яка почувала себе вільно в будь-якому музичному стилі. Тоді ж Квітка обрала собі псевдонім Кейсі (Kacey - за першими літерами її імені та прізвища К.С.). Її почали навперебій запрошувати до роботи над своїми альбомами поп- та рок-зірки. Також вона виконувала заголовні пісні в фільмах. В 1977 році Квітка Цісик здобула нагороду Оскар в номінації "краща пісня для кіно" за саундтрек до фільму "You Light Up My Life".

Одночасно з творчою роботою в студіях звукозапису Квітка працювала в суто комерційних проектах. Дуже скоро вона стала однією з найбільш високооплачуваних виконавиць рекламних мотивів для радіо та телебачення. Її голос звучав в рекламних роликах таких відомих американських брендів як Coca-Cola, American Airlines, Mr. Pibbs, Sears, JC Penney, Safeway grocery stores and Starburst candies. З 1982 року й до смерті вона була єдиним і незмінним голосом компанії Ford Motors.

Проте, в душі Квітка завжди залишалася українкою і тужила за своєю етнічною Батьківщиною. Вона відчувала, що повинна була зробити щось для неї. У 1980 році вона записала свій перший альбом "Пісні з України". В 1989 році - другий альбом, який отримав назву "Два кольори". Це з самого початку були некомерційні проекти і вона не збиралася заробляти на них. До участі в записі цих альбомів вона запросила найкращих інструментальних музикантів Нью-Йорка, партії роялю виконувала сестра Марія, всесвітньовідома піаністка, яка була директором Сан-Франциської консерваторії. Недарма ці диски зібрали купу нагород у Канаді, а в 1990 році були номіновані на "Греммі" в категорії contemporary folk.

Коли у 1983 році Квітка разом зі своєю матір’ю Іванною приїжджала в Україну, її пісні ще заборонено було крутити по радіо. Після проголошення незалежності України вона мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Та, на жаль, її мрії не здійснилися… 29 березня 1998 р., не доживши 5 днів до свого 45-річчя вона померла від раку грудей.

Співачка лишається більш відомою за кордонами своєї етнічної батьківщини.

В жовтні 2008 року в Українському домі пройшов творчий вечір «Незабутня Квітка», присвячений пам’яті американської співачки українського походження. Цей захід є першим і допоки єдиним україно–американським проектом, присвяченим Квітці Цісик в Україні.

В українській пресі виходять матеріали про поетесу, телеканал «Інтер» зняв спеціальну програму про Квітку Цісик.

Поетеса Тоня Білоус присвятила їй вірш "Я - Квітка"


Альбоми


Пісні України (1980)

1. Іванку
2. Рушничок
3. Стоїть гора високая
4. Ой видно село
5. Колискова
6. Сидить дівча над бистрою водою
7. Бабусю рідненька
8. Ой казала мені мати
9. Комарик
10. Ніч така Господи
11. Гандзя
12. І шумить і гуде
13. Та туман яром котиться
14. У горах Карпатах
15. Взяв би я бандуру
16. ВерховиноДва кольори (1989)

1. Де ти тепер
2. Черемшина
3. Коломийка
4. Тече річка
5. При ватрі
6. Я піду в далекі гори
7. Ой заграли музики
8. Два кольори
9. Кохання
10. Верше, мій верше
11. Колись дівчино мила
12. І снилося
13. На городі керниченька
14. Ой не світи місяченьку
15. Журавлі

Категорія: Музика

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
<
  • публікацій: 0
  • коментарів: 0
  • ICQ: --
30 січня 2009 06:56

jipolaku

  • Група: Гості
  • Реєстрація: --
 
Мало кто может похвастаться такой смекалкой, как у автора.

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.