div>
 
 
 

шатл

Автор: dsm-zd опубліковано: 28 жовтня 2013, переглядів: 770

0
«Колумбія» (англ. Columbia) — багаторазовий транспортний космічний корабель NASA та перший льотний екземпляр корабля системи «Спейс Шатл».

Будівництво «Колумбії» розпочато в 1975 році і 25 березня 1979 року «Колумбію» було передано в експлуатацію NASA. Шаттл названий іменем парусника, на якому капітан Роберт Грей у травні 1792 року досліджував внутрішні води Британської Колумбії (нині штати США Вашингтон і Орегон). Назва також покликана увічнити найменування командного модуля космічного корабля «Аполлон-11», який, у свою чергу, був названий на честь статуї, що вінчає будівлю Конгресу США. У НАСА «Колумбія» мала позначення «OV-102» (Orbiter Vehicle — 102).

Шаттл Колумбія посадку після STS-28 в 1989 роціКолумбія астронавти Томас Маттінглі (англ. Thomas К. Mattingly) і пілот Генрі Хартсфілд (англ. Henry Hartsfield) вітанні президент Рональд Рейган, стоячи поряд з дружиною, Ненсі, після приземлення в 1982 році.
Перший пілотований політ багаторазового транспортного космічного корабля Колумбія «STS-1» відбувся 12 квітня 1981 року. Командиром екіпажу був ветеран американської космонавтики Джон Янг, пілотом — Роберт Кріппо. Політ був (і залишається) унікальним: найперший, фактично, випробувальний запуск космічного корабля, проводився з екіпажем на борту.

Колумбія Обробка після доставки космічного центру Кеннеді в 1979 році.
Уперше шість астронавтів склали екіпаж під час польоту Колумбії «STS-9». Серед цих шести астронавтів перебував Ульф Мербольд (ФРН), він був першим іноземцем на американському космічному кораблі.

Командиром «Колумбії» (STS-93) була Айлін Коллінз — перша жінка-командир американського космічного корабля [1].

«Колумбія» була важчою від шатлів, побудованих пізніше, тому в неї не було стикувального модуля. «Колумбія» не могла стикуватися ні зі станцією «Мир», ні з МКС.

Категорія: Головна » Новини » Календар » Листопад

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.