div>
 
 
 

Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Физика 8 кл. на рус. яз. (2016) В. Г. Барьяхтар, С. А. Довгий, Ф. Я. Божинова, Е. А. Кирюхина

Автор: zivert опубліковано: 5 вересня 2016, переглядів: 51770

21

Физика : учебник для 8 кл. общеобразоват. учеб. заведений с обучением на рус. яз. : [пер. с укр.] / [В. Г. Барьяхтар, С. А. Довгий, Ф. Я. Божинова, Е. А. Кирюхина] ; под ред. В. Г. Барьяхтара, С. А. Довгого. — Харьков :
Изд-во «Ранок», 2016. — 240 с. : ил., фот.
В этом учебном году вы продолжите свое путешествие в мир физики. Как и раньше, вы будете наблюдать явления природы, проводить настоящие научные эксперименты и на каждом уроке делать собственные
открытия.
Ни одно настоящее путешествие не бывает легким, зато вы узнаете много нового и удивительного об окружающем мире. А учебник, который
вы держите в руках, станет для вас надежным помощником.
Будьте внимательны и настойчивы, изучая каждый параграф, и тогда вы сможете понять суть изложенного материала и применить полученные знания в повседневной жизни.

ЗАГРУЗИТЬ

КАК ЗАГРУЗИТЬ БЕСПЛАТНО

Категорія: ---

 

Фізика 8 2016 укр (В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна)

Автор: zivert опубліковано: 5 вересня 2016, переглядів: 1863

1

Фізика : підруч. для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл. / [В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна] ; за ред. В. Г. Бар’яхтара, С. О. Довгого. — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 240 с. : іл., фот.
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 10.05.2016 р. № 491)

З цим підручником ви продовжите свою подорож світом фізики. Як і раніше, ви будете спостерігати явища природи, проводи­ти справжні наукові експерименти й на кожному уроці робити власні маленькі відкриття. Жодна справжня подорож не буває легкою, але ж скільки нового ви дізнаєтеся про світ навколо! А підручник, який ви тримаєте в руках, стане для вас надійним помічником.
Будьте уважними й наполегливими, вивчаючи зміст кожного па­раграфа, і тоді ви зможете зрозуміти суть викладеного матеріалу та за­стосувати здобуті знання в повсякденному житті.

ЗАВАНТАЖИТИ

Категорія: Матеріали для уроків » Уроки в 8 класі

 

Розгорнутий конспект уроку з фізики 10 клас

Автор: Руслана опубліковано: 10 лютого 2014, переглядів: 4327

1
План-конспект уроку з фізики 10 клас.
13.11.2013 року.
Викладач ВПУ № 25 м. Києва, Моргун Руслана юхимівна.
Тема : Динаміка.
Тема уроку: Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики.
Мета:
Навчальна:Сформувати уявлення учнів про основні закони космічних польотів; першу космічну швидкість і орбітальну швидкість супутників;

Розвивати творчу ініціативу і активність учнів, спостережливість, здатність логічно мислити, вміння робити висновки, узагальнення, розвивати пізнавальні здібності, навички працювати з науково-популярною літературою та комп’ютером, використовувати ресурси мережі інтернет;

Виховувати почуття патріотизму, бажання пізнавати навколишній світ, уміння критично оцінювати і використовувати різноманітну інформацію,цікавість до фізики як науки, спонукання до творчої діяльності, спрямованої на вивчення історії космонавтики.

Тип і модель уроку: комбінований.

Обладнання:ноутбук, проектор.
ХІД УРОКУ.
Організаційний момент(3 хв)
Привітання.Перевірка присутніх,повідомлення теми уроку та мети.
Учитель:Тема нашого уроку:Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики. Виходячи з теми, що ми повинні з’ясувати на уроці:
-Що таке штучний супутник?
- Поняття та розрахунок космічної швидкості;
-Навіщо потрібні штучні супутники?
-Ознайомитись з історією розвитку космонавтики.
Учитель:Уявіть що ми знаходимося на стартовому майданчику по запуску космічних ракет. Тільки від вашої підготовки, уміння працювати залежить результат нашої подорожі. Перед стартом перевірка готовності до польоту.
Актуалізація опорних знань (5-7 хв)

Фронтальне опитування.
1.Що називається силою всесвітнього тяжіння? Де вона проявляється ?
Очікувана відповідь : Гравіта́ція або тяжіння — властивість тіл із масою притягуватись одне до одного. Притягання дуже великих мас в астрономічних масштабах створює значні сили, завдяки яким світ є таким, яким людина його знає.
2. Чому предмети, що знаходяться в кімнаті, не наближаються один до одного, хоча вони взаємно притягаються?
Очікувана відповідь : . Тіла, які мають масу, завжди притягаються одне до одного. Притягання дуже великих мас в астрономічних масштабах створює значні сили, а тіла з невеликими масами створюють незачні сили.Тому людина цю силу не помічає.
3. Сформулюйте закон всесвітнього тяжіння?
Очікувана відповідь : Гравітаційна взаємодія описується законом всесвітнього тяжіння. Тіло з масою притягається до тіла з масою із силою:

де — сила, що діє на перше тіло з боку другого, — вектор, що сполучає перше тіло з другим, G — гравітаційна стала.
4. Які межі застосування закону всесвітнього тяжіння?
Очікувана відповідь : Закон застосовується для матеріальних точок (тіл, розмірами яких можна знехтувати порівняно з відстанню, на якому взаємодіють тіла) та для тіл кулястої форми.
5. Що відбулося завдяки відкриттю закону всесвітнього тяжіння ?
Очікувана відповідь : Закон всесвітнього тяжіння дозволив Ньютону пояснити рух планет, морські припливи та відпливи. Пізніше астрономи за допомогою цього закону відкрили «на кінчику пера» найбільш віддалені планети нашої Сонячної системи — Нептун і Плутон. На підставі цього закону на багато років у перед передбачають сонячні та місячні затемнення, розраховують рух космічних кораблів.

С прийняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.(15 хв.)
«Людство не залишиться вічно на Землі,
в гонитві за світлом і простором
спочатку боязко проникне за межі атмосфери,
а потім завоює собі весь навколосонячний простір».
К.Е.Ціолковський -основоположник сучасної космонавтики .
Учитель: Цього року виповнилося 52 років з того історичного дня, коли 12 квітня 1961 року громадянин СРСР, Юрій Олексійович Гагарін на кораблі “Восток” здійснив перший в історії людства політ у космос.
Перший політ людини в космос. Гагарін зробив усього один виток навколо Землі. Але 108 хвилин, час, за який він облетів земну кулю,приголомшили світ!
Цього року 4 жовтня виповнилося 56 років з дня запуску першого штучного супутника Землі(1957 рік).
Зараз для нас здається звичним, що з Землі стартують космічні кораблі. Десь там, у далекій височині відбуваються стикування космічних апаратів, місяцями на космічних станціях живуть і працюють космонавти, летять до інших планет автоматичні станції. 6 серпня 2013 року, марсохід "К’юріосіті", який був запущений 26 листопада 2011 року здійснив посадку на Марс…
Доповіді учнів.
Самостійна підготовка учнів до уроку за випереджальними заданими темами:
1.Авіаційна промисловість України.
2.Ракетно – космічна галузь України.
3.Міжнародні космічні проекти з участю України.
4.Видатні вчені України.
Доповідь 1.
Однією з найперспективніших галузей України нині с авіацій-¬
на промисловість. Вона налічує 43 підприємства, на яких працює
близько 100 тис. людей. Далеко за межа¬ми країни відомі авіа¬ційні конструкторські бюро — АНТК ім. Антонова (Київ), «Про¬грес», ім. Івченка (За¬поріжжя), авіабудівні заводи Києва та Харкова, «Мотор-Січ» (Запоріжжя) та інші. Їхніми зусиллями створені унікальні крилаті машини: реактивні пасажирські літаки Ан-140 та Ан-148, транс¬портні літаки Ан-225, названий «Мрією», та Ан-124 — «Руслап». Літак полярної авіації Ан-74 та багато інших.
Доповідь 2.
Україна — визна¬на в світі космічна держава. Вона входить до п'яти провідних країн на ринку кос¬мічних
послуг і техно¬логій. До української ракетно-космічної га¬лузі входять 40 під¬приємств. Провідним центром серед них є всесвітньо відоме конструкторське бюро «Південне» та виробниче об'єднання «Півден¬ний машинобудівний завод» у Дніпропетровську. Там створю¬ють та серійно виробляють ракети-носії, космічні апарати, системи управління, орієнтації і траєкторних вимірювань. Ве¬ликими досягненнями україн¬ських фахівців стало створення космічних апаратів «Січ-1», «Океан-0», «АУОС», ракето¬носіїв «Зеніт З SL», «Дніпро», «Циклон-1» та «Мікрон».
Доповідь 3.
Досягнення України в ракетно-космічній галузі дозволили їй разом із США, Росією та Норвегією взяти участь у спільному міжнародному проекті «Морський старт» для запуску в Тихому океані космічних супутників різного призначення. Крім того, наша країна бере участь у міжнародних проектах створення орбітальних станцій «Альфа» та «Мир», у програмі «Глобастер», яка передбачає запуск 36 супутників за допомогою українських «Зенітів».

Доповідь 4.
Багато зробили її вчені щодо розвит¬ку світової космічної науки. Зокрема, на Південному машино¬будівному заводі в Дніп¬ропетровську сконст¬руйовано і виготовлено понад 400 штучних су¬путників землі. Вели¬кий внесок в освоєн¬ня космічного просто¬ру зробили такі видатні вчені країни, як С. Корольов, В.Челомей. М. Янгель, Ю. Кондратюк, В. Уткін.
Україна має півстолітній досвід космічної діяльності. Україна буде активним учасником реалізації космічної політики Європи.
Учитель:Швидкість, яку потрібно надати тілу в момент запуску з даної планети для того, щоб воно стало її штучним супутником і при цьому рухалось би по колу, центр якого збігається з центром цієї планети, називають першою космічною швидкістю.
--
Таку швидкість необхідно надати тілу в горизонтальному напрямку, яке знаходиться на невеликій порівняно з земним радіусом висоті, щоб воно стало рухатися по коловій орбіті навколо Землі, стало її штучним супутником.
Ми розглянемо тільки випадок, коли тіло перетворюється в штучний супутник Землі. Вивчаючи його рух щодо Землі, будемо враховувати тільки силу тяжіння його Землею. Вона надає супутнику і всім тілам в ньому однакове прискорення, звідки випливає, що всі тіла в штучному супутнику знаходяться в стані невагомості
Ми бачимо, що тіло може стати супутником Землі тільки в тому випадку, якщо його швидкість лежить у відносно вузьких межах: від 7,91 до 11,19 км/с. При швидкості менше 7,91 км/с, тіло впаде назад на Землю; при більшій швидкості тіло може перетворитися в штучний супутник і почати обертатися навколо Землі, подібно її природному супутнику - Місяцю; при ще більшої швидкості тіло може піти від Землі так далеко, що сила земного тяжіння практично не буде впливати на його рух і воно стане штучною планетою, тобто почне обертатися навколо Сонця; нарешті, при ще більшій швидкості тіло може назавжди покинути Сонячну систему
Для запуску штучних супутників застосовують спеціальні ракети, які піднімають супутник на задану висоту і розганяють його до необхідної швидкості; після цього супутник відділяється від ракети носія і продовжує свій рух під дією тільки сил тяжіння. Двигуни ракет повинні зробити роботу проти сил тяжіння і проти сил опору повітря, а також надати супутнику велику швидкість. Для цього двигуни ракети повинні розвивати величезну потужність (мільйони кіловат).
(Мультимедія)(5 хв)
Первинне закріплення знань.(5-7хв)
-По якій траєкторії буде рухатися тіло, якщо йому надати першої
космічної швидкості?
А. По параболі
B. По гіперболі
C По еліпсу
D. По колу
-Біля поверхні Землі перша космічна швидкість становить
А. 13,4 км/с
B. 11,2 км/с
C. 7,9 км/с
D. 9,3 км/с
-Формула для знаходження першої космічної швидкості ?
A.
B.
C.
D.
-Коли був запущений перший штучний супутник Землі?
А. 12 квітня 1961 року
В. 4 жовтня 1957 року
С. 15 квітня 1963 року
D. 28 березня 1965 року
-Інженер-конструктор, який керував запуском першого
штучного супутника Землі
А. Гагарін Ю. О.
В. Ціолковський К. Е.
С. Корольов С. П.
D. Кибальчич М.І.
-Чому приблизно дорівнювала б перша космічна
швидкість супутника, запущеного на висоті, яка дорівнює трьом радіусам Землі?
А. 4 км/с
В. 9 км/с
С. 8 км/с
D. 6 км/с
4. Підсумок уроку виставлення оцінок (2хв)
5. Домашнє завдання.(1 хв)

Категорія: Головна » Інформаційні технології в освіті » Школа передового педагогічного досвіду

 

Фільм по Олександра Попова

Автор: Postika опубліковано: 26 грудня 2013, переглядів: 1989

1
Фільм "Олександр Попов" знятий у 1949 році. Розповідає про життя і наукову діяльність Російського вченого. Процес винайдення радіо показаний детально. Можна використати на уроках фізики Під час вивчення тем "Передавання інформації за допомогою електромагніт¬них хвиль" та ".Радіолокація", в позакласній роботі.Фільм по Олександра Попова

Категорія: Фільми

 

Чудо-моніторинг 2013!

Автор: admin опубліковано: 23 листопада 2013, переглядів: 2077

1
Чудо-моніторинг 2013!

В Інтернеті зараз багато різної інформації про моніторинг 2013 - офіційної від МОНу і неофіційної від українського народу.

Пропонуємо переглянути людям, яким це важливо.

Категорія: Головна, Новини

 

Моніторинг якості загальної середньої освіти з фізики

Автор: admin опубліковано: 23 листопада 2013, переглядів: 2274

1
26 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти з фізики за результатами навчання в основній школі учнів 10 класів.

За результатами відбору номерів варіантів тестів, методом випадкових чисел, із збірника завдань: «Фізика. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Непорожня Л.В., Меньшикова Н.М., Петренко А.М.)
№1, №3, №8, №9


Ви не можете скачувати файли з нашого серверу
Сторінки, які потрібно роздрукувати вчителю з посібника для моніторингу з фізики
1. Анкета учня і бланки відповідей з фізики - 101 і 102 сторінки
2. Бланки відповідей з фізики до завдань №№18-20 - 103 і 104 сторінки
3. Варіант 1 - сторінки 7-9
4. Варіант 3 - сторінки 13-15
5. Варіант 8 - сторінки 28-30
6. Варіант 9 - сторінки 31-33

Категорія: Головна, Новини

 

Плакат "Стівен Хокінг - вчений століття"

Автор: admin опубліковано: 1 листопада 2013, переглядів: 1732

1

Категорія: Головна » Вчені

 

Людина Геній

Автор: gavrilyuksa опубліковано: 28 жовтня 2013, переглядів: 1823

1
Ісаа́к Н'ю́то́н (англ. Sir Isaac Newton (сер Айзек Ньютон), * 4 січня 1643, Вулсторп — † 31 березня 1727) — англійський учений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих.

Категорія: Головна » Вчені

 

Тадеуш Банахевич

Автор: klochko_serg опубліковано: 28 жовтня 2013, переглядів: 1609

1
Тадеуш Банахевич

Категорія: ---

 

Ян Дидерик ван дер Ваальс

Автор: admin опубліковано: 28 жовтня 2013, переглядів: 1692

1
Ян Дидерик ван дер Ваальс (нід. Johannes Diderik van der Waals, 23 листопада 1837, Лейден — 8 березня 1923, Амстердам) — голландський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1910 р.

Категорія: Головна » Інформаційні технології в освіті » Школа передового педагогічного досвіду

 
Назад Вперед