div>
 
 
 

Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Кабмін виділив 95,6 млн грн на запобігання можливому затопленню територій в 2010 р.

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 912

0

Кабінет міністрів України затвердив план заходів, направлених на запобігання можливому затопленню територій в результаті повені і паводків в 2010 р. Відповідне розпорядження від 24 лютого 2010 р. №311-р опубліковане сьогодні в газеті "Урядовий кур'єр".


 Документом уряд ухвалив виділити міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним держадміністраціям 95 млн 649 тис. грн для виконання плану заходів, Міністерству фінансів - здійснити вказані витрати за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.


 Зокрема, на забезпечення проведення гідрометеорологічних спостережень з використанням літаків і вертольотів, придбання техніки для відкачування води, проведення невідкладних робіт по берегоукріпленню передбачено 19 млн 377 тис. грн, на проведення ремонту мереж водовідведення, забезпечення запобігання руйнуванню мостів, інших інженерних споруд, які знаходяться в комунальній власності, - 10 млн 946 тис. грн, на приведення в робочий стан шлюзів і гідротехнічних споруд - 6 млн 223 тис. грн, на забезпечення матеріально-технічними засобами, паливно-мастильними матеріалами, плавзасобами, помпами для відкачування води і безперебійного електропостачання - 41 млн 782 тис. грн, на проведення робіт по дезінфекції підтоплених об'єктів, очищення питної води і місць зберігання побутових відходів - 8 млн 574 тис. грн, на проведення робіт з перевезення пестицидів і агрохімікатів в безпечні місця - 1 млн 750 тис. грн.


 Варто відзначити, що Київська влада не розробила картографічний прогноз зон підтоплення територій міста, виходячи з максимально можливих рівнів підняття води в р. Дніпро під час весняного паводку 2010 р.; не визначила об'єкти, які відносяться до зони підтоплення; не сформувала матеріальний резерв на випадок підтоплення; не очистила дренажну систему і зливову каналізацію; а також не прийняла заходи щодо зміцнення існуючих захисних гребель.


 Раніше голова Держводгоспу Василь Старук заявляв, що пік водопілля на Дніпрі біля Києва припаде на 2-3 декаду квітня. "За даними Гідрометцентру максимальний об'єм повені в створі Києва, очікується об'ємом 28-33 куб. км. Відповідно до прогнозу температурного режиму на березі є підстави прогнозувати проходження піку водопілля на Дніпрі біля Києва в 2-3 декаді квітня місяця цього року", - сказав В.Сташук.


 У свою чергу, перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов відзначав, що підвищена небезпека весняного паводку очікується в третій декаді березня.


 Нагадаємо, що МНС і Гідрометцентр раніше попереджали про те, що паводок цього року може бути найсильнішим за останні 30 років. 4 березня ц.р. Президент України Віктор Янукович доручив Кабміну України, Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській міській державним адміністраціям невідкладно розробити і в триденний термін затвердити комплекс заходів з запобігання повені і паводкам у весняний період 2010 р. і ліквідації їх наслідків.


 


 


 

Категорія: Головна » Новини

 

Кількість безробітних в Україні в лютому зросла до 530,3 тис.

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1914

0

Кількість зареєстрованих безробітних в Україні в лютому 2010 р. порівняно з попереднім місяцем збільшилася на 3,6 тис. - до 530,3 тис. людей, або 1,9% від працездатного населення. Про це йдеться в повідомленні Державного комітету статистики України. Допомогу по безробіттю отримують 411,1 тис. людей. Середній розмір допомоги за місяць складає 666,6 грн.


Нагадаємо, кількість зареєстрованих безробітних в Україні в січні 2010 р. в порівнянні з попереднім місяцем знизилася на 4,9 тис. - до 526,7 тис. людей, або 1,9% від працездатного населення. Допомогу з безробіття отримували 413,3 тис. людей. Середній розмір допомоги на місяць складав 662,29 грн.


Відзначимо, що в січні 2009 р. кількість безробітного населення в Україні досягала 900,6 тис. Всього у 2009 р., за даними директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького, послуги служби зайнятості в 2009 р. отримали 4 млн 105 тис. осіб. З них, зокрема, послуги профорієнтацій отримали 3,5 млн людей. З 2 млн людей 702,7 тис. людей, зареєстрованих в центрі зайнятості, отримали нову роботу, 160 тис. безробітних отримали нові професійні навики, завдяки чому три чверті з них відразу ж працевлаштувалися. На громадських роботах було зайнято більше 240 тис. людей.


У кінці минулого року Міністерство праці та соціальної політики провело аналіз ринку праці на сході країни з метою вивчення зайнятості населення в промислових регіонах. На основі отриманих даних у відомстві прийшли до висновку, що нової хвилі безробіття в Україні не очікується. Як підкреслювали в Мінпраці, аналіз проведеного моніторингу по промислових регіонах свідчить про те, що ситуація пожвавлюється і виробництво на багатьох промислових об'єктах відроджується, про що свідчать запити таких підприємств щодо необхідності додаткового пошуку працівників виробничих професій.

Категорія: Головна » Новини

 

Українські кардіологи зробили унікальну операцію дитині

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1134

0

В Україні провели унікальну операцію на серці дитини, якій виповнився рік і два місяці, повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров'я. У маленького пацієнта розвинувся інфекційний ендокардит після трансплантації йому нирки матері. З огляду на вік дитини і проведену місяць тому трансплантацію нирки, керівництво Інституту хірургії та трансплантології ім Шалімова звернулося по допомогою до фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Н.М.Амосова. Група медиків на чолі з першим заступником міністра охорони здоров'я Василем Лазоришинцем провела операцію, після чого у дитини нормалізувалася температура, покращився стан і через тиждень хлопчика передали на доліковування до відділу трансплантації. Інфекційний ендокардит ще недавно лікувався тільки терапевтичним шляхом. Пацієнту давали сильні антибіотики, проте лікування часто ускладнювалося запаленням клапанів серця, серцевою недостатністю і закінчувалося смертю. В Інституті серцево-судинної хірургії почали розробляти методи хірургічного лікування бактеріальних ендокардитів, за що в 2006 р. інститут отримав державну премію України. У світі існує лише незначний досвід успішного хірургічного лікування інфекційного ендокардиту та його ускладнень у дітей.

Категорія: Головна » Новини

 

Б.Обама пожертвував Нобелівську премію на благодійність

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1002

0

Президент США Барак Обама оголосив про своє рішення передати грошову частину присудженої йому Нобелівської премії миру розміром у 1,4 млн дол. на благодійні потреби, передає BBC.


У заяві американського президента наголошуєтся, що доброчинні організації роблять надзвичайно важливу роботу для допомоги студентам, ветеранам і великій кількості нужденних. "Я гордий підтримати їх роботу", - заявив Б.Обама.


У заяві наводиться список організацій та суми, які передаються їм. Зокрема, 250 тис. дол. буде передано організації "Фішер Хаус", яка займається наданням житла сім'ям пацієнтів, які перебувають на лікуванні у військових і ветеранських медичних установах.


Крім того, 200 тис. дол. передається до фонду допомоги жертвам землетрусу на Гаїті.


Нобелівська премія миру була присуджена Б.Обамі 9 жовтня 2009 р. за "надзвичайні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співпраці між націями" і була вручена 10 грудня минулого року на урочистій церемонії в Осло. Американський лідер отримав золоту медаль, диплом лауреата і чек на суму 10 млн шведських крон (1,4 млн дол), які він обіцяв пожертвувати на благодійність. Спостерігачі відзначали, що вручення Б.Обамі премії миру на тлі його заяви про збільшення американського військового контингенту в Афганістані ще на 30 тис. виглядає вельми "пікантно".


 

Категорія: Головна » Новини

 

Х.Клінтон: В Україні засвідчені серйозні порушення прав людини і поширена корупція

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1446

0

Державний секретар США Хілларі Клінтон подала на розгляд Конгресу США щорічну доповідь про дотримання прав людини країнами - членами ООН. У ній, в числі інших країн, було досліджено і стан прав людини в Україні.


У доповіді наголошується, що порушення прав людини в Україні включають: серйозні зловживання міліції, биття, тортури затриманих і ув'язнених; суворі умови утримання у в'язницях і слідчих ізоляторах; необгрунтоване довільне і тривале досудове затримання; неефективна і корумпована судова система.


У владі і в суспільстві дуже поширена корупція, стверджують автори звіту.


Засвідчено насильство і дискримінацію відносно жінок, дітей. Серйозною проблемою залишаються переміщені особи, і були повідомлення про утиски гей-спільнот. Робітники все ще стикаються з обмеженнями на створення профспілок і вступ в них, і на колективні угоди, йдеться в доповіді.


Що стосується проблеми корупції в Україні, то напередодні Верховна Рада (ВР) України прийняла в цілому закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії корупції". Законом переноситься введення  в дію законів "Про принципи запобігання і протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення", прийнятих парламентом 11 червня 2009 р., з 1 квітня 2010 р. на 1 січня 2011 р..


Відзначимо, 26 лютого ц.р. Президент України Віктор Янукович створив Національний антикорупційний комітет як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Національний антикорупційний комітет повинен здійснювати системний аналіз стану корупції в Україні і заходів, які застосовуються для запобігання і протидії їй; розробляти антикорупційні заходи, зокрема з метою гармонізації законодавства і усунення наявних в ньому суперечностей; розробляти пропозиції про спрощення дозвільних і інших процедур щодо ведення малого і середнього бізнесу і ліквідації причин, які зумовлюють порушення в цій сфері; розробляти з урахуванням вітчизняного і міжнародного досвіду, рекомендації провідних світових організацій проекти актів законодавства з питань посилення боротьби з корупцією.


В той же час 15 грудня 2009 р. Верховна Рада України не змогла прийняти в цілому ухвалу "Про щорічну доповідь уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання і захисту прав і свобод людини в Україні". Законопроектом пропонувалося взяти до відома щорічну доповідь уповноваженого ВР з прав людини і рекомендувати органам державної влади і місцевого самоврядування розглянути висновки і рекомендації, направлені на поліпшення стану забезпечення прав і свобод людини в Україні.


Нагадаємо, на початку грудня 2009 р. Європейський суд з прав людини за результатами розслідування 6 справ проти України ухвалив виплатити 16 тис. 470 євро. Рішення ухвалені у справах "Себова проти України" (3600 євро відшкодування морального збитку і 20 євро судових витрат), "Смирнов проти України" (1600 євро відшкодування морального збитку і 250 євро судових витрат), "Швентковський проти України" (1600 євро відшкодування морального збитку), "Терещенко проти України" (2600 євро відшкодування морального збитку), "Солонський проти України" (2600 євро відшкодування морального збитку і 200 євро судових витрат), а також "Сорокіна і Гончаренко проти України" (по 2000 євро відшкодування морального збитку кожній заявниці).


 


 

Категорія: Головна » Новини

 

Чи потрібний міністр, котрий розколює Україну? (Європейська преса)

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1480

0
Прага – Європейські газети продовжують аналізувати склад нового уряду України, який призначив новий Президент України Віктор Янукович. Експерти характеризують Кабінет Міністрів не як команду із 29 професіоналів, а лише як групу бюрократів без будь-якої програми, котрі вірні Президентові і готові виконати будь-яку його забаганку. Чимало видань звертають увагу на широкі протести, особливо, на Заході України, проти призначення міністром освіти в уряді Януковича людини з антиукраїнськими поглядами – Дмитра Табачника. Оглядачі також продовжують гадати, де відбудеться підписання нової американсько-російської угоди про скорочення стратегічних озброєнь, бо президент США обирає Прагу, а керівник Кремля не заперечує проти Києва, куди запрошує президентів новий український глава Янукович.

Категорія: Головна » Новини

 

Медики не виключають загострення ситуації із захворюваністю на грип і ГРЗ наприкінці березня або на початку квітня

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1024

0
В Україні ситуація із захворюваністю на грип і ГРЗ стабільна, але не виключено, що вона загостриться наприкінці березня – на початку квітня, повідомив директор Українського центру грипу та ГРВІ Олександр Гриневич.

Категорія: Головна » Новини

 

Українські адвокати звинувачують правоохоронні органи в порушенні прав людини

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1098

0
Українські правозахисники заявляють про масові порушення прав людини з боку правоохоронних органів.

Категорія: Головна » Новини

 

Президент України очікує швидкої підготовки парламентом нової редакції закону про держзакупівлі

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 995

0
Президент України Віктор Янукович очікує, що Верховна Рада зможе швидко підготувати і ухвалити нову редакцію закону про державні закупівлі, з урахуванням зауважень глави держави, повідомила перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова.

Категорія: Головна » Новини

 

Добкін хоче в школах уроки гольфу, щоб бідні діти відчули себе багатими

Автор: admin опубліковано: 18 березня 2010, переглядів: 1171

0
Мер Харкова Михайло Добкін дав інтерв’ю для спеціалізованого видання Golf Digest, у якому розповів про свої наміри запровадити у харківських школах уроки гольфу, повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

Категорія: Головна » Новини